środa, 29 stycznia 2020


KUCHNIA PEŁNA CUDÓW A W NIEJ ...
CIASTECZKA WAŁKIEM MALOWANE      Wczoraj braliśmy udział w zajęciach o zdrowym odżywianiu. Prowadzącą była  pani, która w przyszłości będzie lekarką. Opowiadała nam o zdrowych i tych mniej zdrowych produktach spożywczych. Rozmawialiśmy też o zbilansowanej diecie czyli takim sposobie odżywiania, który dostarcza organizmowi energii i wszystkich niezbędnych składników pokarmowych w odpowiedniej ilości. Dzisiaj na zajęciach kulinarnych kontynuowaliśmy temat w praktyce.

Piekliśmy ciasteczka wałkiem malowane. Użyliśmy do ich wykonania wałków z grawerem czyli wyciętym wzorkiem. Do ciasta wystarczającego do upieczenia aż 69 ciasteczek dodaliśmy tylko 6 łyżeczek cukru. To bardzo niedużo,  bo na przykład  w butelkowanym soku marchewkowym jest ich aż 5, a przecież taki soczek wypijamy w pojedynkę.

W trakcie pieczenia naszych zdrowych ciasteczek (które okazały się przepyszne) wykonywaliśmy zadanie na mini macie do kodowania. W parach musieliśmy przeprowadzić duszka do pola ze znakiem serca tak, by po drodze "zjadł" tylko zdrowe produkty, a unikał tych niezdrowych. Wszystkim nam się to udało, więc zdrowe odżywianie w teorii mamy opanowane. Teraz czas na praktykę ;-)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza